czwartek, 13 sierpnia 2020 r.|
imieniny obchodzą: Elwira, Hipolit
Strona główna

Wycieczka do Warszawy

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Warszawy

wielkość tekstu:A | A | A

 W dniach 19-20 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Pauliną Łebek, p. Marzeną Krzemińską, p. Jadwigą Zaborską i p. Anną Kępską udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który przedstawił nam program wycieczki. Wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od  zwiedzania Rynku Starego Miasta, oraz Zamku Królewskiego- niegdyś rezydencję królów, obecnie muzeum. Potem udaliśmy się Krakowskim Przedmieściem w stronę  Pałacu Prezydenckiego. Zmęczeni, ale spragnieni kolejnych wrażeń udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć w Parku Saskim. Wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki była także wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie nasi uczniowie mogli poznać historię Powstania Warszawskiego dzień po dniu.  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego – niezwykle ważnego dla uczestników wycieczki obiektu, gdyż wśród jej uczestników było wielu kibiców piłki nożnej.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru  po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Pałac na Wyspie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie RP gdzie mieliśmy możliwość oglądania obrad. Potem autokarem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Po wizycie w Centrum, zmęczeni, ale i zadowoleni, udaliśmy się w drogę powrotną do Irządz.

 

pierwsza|poprzedni|2| z   2następna strona

czytano: 3243 razy

źródło: gim.irzadze.pl

Strona główna
Ilość zdjęć w galerii: 36
dalej

Gimnazjum im. Jana Pawła II
42-446 Irządze, Irządze 126
tel. (34) 354 30 25

mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
Zapraszamy na stronę internetowa Gimnzjum im.Jana Pawła II w Irządzach. Serwis zawiera informacje o edukacji, osiągnięciach uczniów w powiecie zawierciańskim i województwie śląskim.